2020-02-11
Witamy w Polsce

Meritum Programu Pioneers into Practice (PiP) jest różnorodność. Łączymy ze sobą profesjonalistów specjalizujących się w obszarze zmian klimatu z organizacjami publicznymi, prywatnymi, naukowo-badawczymi oraz NGO działającymi w szeroko pojętym sektorze ochrony klimatu. Oferujemy niepowtarzalną możliwość nawiązania współpracy na poziomie europejskim, wymiany doświadczeń i poznania najlepszych praktyk, a także tworzenia nowych produktów i usług wychodzących na przeciw zachodzącym zmianom klimatycznym.

Każdy uczestnik projektu (Pioneer) otrzyma 2000 Euro (grant)  i weźmie udział :

- w dwóch workshopach: Introductory Workshop (Warszwa) 14-15 -16 maj 2020, Final Workshop (Warszawa) -   16-17 listopada 2020 podczas których zapozna się z nowoczesnymi metodami rozwiązywania problemów związanych ze zmianami klimatycznymi  i gospodarką nisko-emisyjną (System Innovation) 

-  oraz odbędzie staż (Placement, 4 do 6 tygodni) w wybranym przez siebie europejskim kraju (21 krajów do wyboru). 

 

Program Pioneers into Practice realizowany jest w Polsce od 2010 roku. Koordynatorem od 2017 roku jest Instytut Nauk Geologicznych PAN w Warszawie. Co roku w Programie biorą udział wyselekcjonowane firmy i instytucje z całej Polski (od 2015 roku), które pełnią rolę Instytucji Goszczących Pionierów. Na liście Instytucji Goszczących pojawili się m.in.: KGHM Cuprum, Instytut Poltegor, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, MPWiK Wrocław, ZTM Warszawa, parki krajobrazowe i narodowe, Urząd miasta stołecznego Warszawy, Urząd miasta Wrocławia, Port Lotniczy Wrocław, liczne uniwersytety i Instytuty badawcze,  a także Toyota, Deloitte czy ZOO Wrocław.  

Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów, które zostały osiągnięte dzięki współpracy Pioniera z Instytucją Goszczącą jest współpraca Pionierem z 2015 Ove Tuksammel – założycielem estońskiej Enetic OÜ, a dolnośląską Porta Capena w zakresie rozwoju nowego systemu do optymalizacji zużycia energii w budynkach.

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w programie zarówno jako Pionier jak i Host.

 

w razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Aplikacje otwarte są od 13 lutego do 23 kwietnia 2020 roku