2020-05-07
Witamy w Polsce

* UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA *UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * UWAGA * 

 

ZMIANY W HARMONOGRAMIE SPOWODOWANE PANDEMIĄ :

 

Przedłużenie aplikacji do 1 CZERWCA 2020 (dla Pionierów) oraz do 16 czerwca dla Hostów

Introductory Workshop będzie miał formułę on-line i odbędzie się w dniach 8-12* czerwca 2020 

 

* dokładne dni i godziny workshopu on-line zostaną podane pod koniec maja

 

Dokładne informacje o innych zmianach w programie znajdziecie w zaktualizowanej broszurze  informacyjnej 

 

Meritum Programu Pioneers into Practice (PiP) jest różnorodność. Łączymy ze sobą profesjonalistów specjalizujących się w obszarze zmian klimatu z organizacjami publicznymi, prywatnymi, naukowo-badawczymi oraz NGO działającymi w szeroko pojętym sektorze ochrony klimatu. Oferujemy niepowtarzalną możliwość nawiązania współpracy na poziomie europejskim, wymiany doświadczeń i poznania najlepszych praktyk, a także tworzenia nowych produktów i usług wychodzących na przeciw zachodzącym zmianom klimatycznym.

Każdy uczestnik projektu (Pioneer) otrzyma 1500 Euro (grant)  i weźmie udział :

- w dwóch workshopach: Introductory Workshop (Warszwa) 14-15 -16 maj 2020, Final Workshop (Warszawa) -   16-17 listopada 2020 podczas których zapozna się z nowoczesnymi metodami rozwiązywania problemów związanych ze zmianami klimatycznymi  i gospodarką nisko-emisyjną (System Innovation) 

-  oraz odbędzie staż (Placement, 4 do 6 tygodni) w wybranym przez siebie europejskim kraju (21 krajów do wyboru). 

 

Program Pioneers into Practice realizowany jest w Polsce od 2010 roku. Koordynatorem od 2017 roku jest Instytut Nauk Geologicznych PAN w Warszawie. Co roku w Programie biorą udział wyselekcjonowane firmy i instytucje z całej Polski (od 2015 roku), które pełnią rolę Instytucji Goszczących Pionierów. Na liście Instytucji Goszczących pojawili się m.in.: KGHM Cuprum, Instytut Poltegor, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, MPWiK Wrocław, ZTM Warszawa, parki krajobrazowe i narodowe, Urząd miasta stołecznego Warszawy, Urząd miasta Wrocławia, Port Lotniczy Wrocław, liczne uniwersytety i Instytuty badawcze,  a także Toyota, Deloitte czy ZOO Wrocław.  

Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów, które zostały osiągnięte dzięki współpracy Pioniera z Instytucją Goszczącą jest współpraca Pionierem z 2015 Ove Tuksammel – założycielem estońskiej Enetic OÜ, a dolnośląską Porta Capena w zakresie rozwoju nowego systemu do optymalizacji zużycia energii w budynkach.

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w programie zarówno jako Pionier jak i Host.

 

w razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Aplikacje otwarte są od 13 lutego do 1 czerwca 2020 roku